Pāriet uz galveno saturu

Jauktais koris “Norise”

Jaukto kori “Norise” 1996.gadā dibināja Imants Vasmanis, kurš kori vadīja līdz 2007.gadam, kad par kora māksliniecisko vadītāju kļuva Alise Koknēviča-Upīte, kas kori vada arī šobrīd.

Koris veiksmīgi piedalījies dažādos konkursos un festivālos Latvijā un ārpus tās, sniedzis koncertus Nīderlandē, Čehijā, Ungārijā, Horvātijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Zviedrijā, Polijā un Lietuvā. Koris koncertējis neskaitāmās pilsētās Latvijā un sniedzis sadraudzības koncertus arī ar koriem no Rīgas, Ādažiem, Baldones un Strenčiem.

Svarīga kora dzīves sastāvdaļa ir ikgadējā nometne un, protams, dalība Dziesmu svētku kustībā. Koris piedalījies ikgadējās koru skatēs kopš tā dibināšanas. Kopš 2014.gada koris ir viens no starptautiskā koru festivāla “Ripo Eiropa” organizatoriem, kas rudenī notiek kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Koris piedalījies Starptautiskajā festivālā “Sudraba zvani 2013” Daugavpilī, Latvijā, koru konkursā “Varsovia Cantat” Polijā un Pasaules koru olimpiādē 2014.gadā.

Kora sasniegumi konkursos:

  • 2016.gada martā konkursā “Zem Māras zīmes” Dobelē Folkloras kategorijā koris ieguva 2.vietu, bet maijā “S.Šimkus koru konkursā” Klaipēdā, Lietuvā sīvā cīņā piekāpās konkurentiem un ieguva II pakāpes diplomu.
  • 2017.gada februārī koris piedalījās konkursā “Kaunas Musica Religiosa” Lietuvā, iegūstot Zelta diplomu pieaugušo koru kategorijā. Koris tika izvirzīts Grand Prix izcīņai, kur labāko koru starpā ieguva 3.vietu. 2017.gada jūlijā koris piedalījās “Eiropas koru olimpiādē”, kur tika apbalvots ar Zelta diplomu Folklora a capella Atvērtajā kategorijā, bet sacenšoties ar labākajiem koriem Čempionu konkursā ieguva Sudraba medaļu.
  • 2018.gada decembrī koris piedalījās 28. starptautiskajā Petra Ebena koru konkursā Prāgā, kur guva uzvaru jaukto koru kategorijā, bet Grand Prix izcīņā piekāpās bērnu korim no Prāgas.
  • 2019.gada maijā koris piedalījās Pirmajā starptautiskajā Imanta Kokara koru konkursā “Sing in Riga”, iegūstot Zelta diplomu Sakrālās mūzikas kategorijā.

Pie citiem nozīmīgiem sasniegumiem pieskaitāmi vairāki īpaši koncerti un dalība Dziesmu svētku kustībā.

  • 2017.gada 18.novembrī koris sniedza koncertu “Mēs visi esam ceļš” kopā ar komponistu Uldi Marhileviču kultūras pils “Ziemļblāzma” Lielajā zālē.
  • 2018.gada 4.maijā koris piedalījās Dziesmu svētku virsdiriģenta Māra Sirmā producētajā Valsts svētku koncertā “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Rīgas koru skatēs pirms Dziesmu svētkiem koris ieguva augsto novērtējumu 43,78 punkti un I pakāpi, turklāt tikai 1,22 punkti kori šķīra no Augstākās pakāpes un iespējas cīnīties koru karu pusfinālos.
  • 2018.gada 18.novembrī kultūras pils “Ziemeļblāzma” Lielajā zālē koris sniedza Latvijas simtgadei veltītu koncertu “Simts vēlējumi” kopā ar postfolka grupu “Zāle”.

Lai arī dalība dažādos konkursos korim ir spēcīgs dzinējspēks turpmākajai izaugsmei, pats galvenais, kas “norisiešus” vieno, ir mīlestība uz dziesmu, kas izpaužas gan rūpīgā un mērķtiecīgā darbā mēģinājumos, gan kopīgā dziedāšanā pie ugunskura. “Norisieši” atzīst, ka vislabprātāk viņi dzied latviešu tautas dziesmu apdares un tautas mūzikai tuvinātas kompozīcijas, sniedzot koncertus tepat Latvijā.

Nozare
Kori
Kolektīva vadītājs/ -i
Mākslinieciskā vadītāja Alise Koknēviča Upīte. Kormeistares Beatrise Vilde, Anete Viļuma
Tālrunis
Nodarbību vieta
Valda Zālīša sākumskolā, O.Kalpaka bulvārī 8, Rīgā.
Nodarbību laiki
Mēģinājumi notiek pirmdienās un trešdienās no plkst.18.30 līdz plkst.21.00