Pāriet uz galveno saturu

Deju ansamblis “Pērkons”

Deju ansambļa „Pērkons” saknes meklējamas gandrīz 40 gadu senā pagātnē, kad 1985. gadā Indra Filipsone Vecmīlgrāvī dibināja bērnu deju kolektīvu „Bitīte”, kuram vēlāk tika piešķirts tolaik tik svarīgais un nozīmīgais „Tautas deju ansambļa” (TDA) tituls, un no kura, savukārt, laika gaitā „izauga” Jauniešu deju kolektīvs „Bitīte”.

Teju vai trīs gadu desmitus Indra Filipsone bija „Bitītes” vadītāja, ansambļa ziedu laikos pulcējot, skolojot un sekmīgi vadot vienlaicīgi pat sešas bērnu grupiņas, atsevišķu jauniešu grupu un vēl vidējās paaudzes deju kolektīvu „Auda”. Indras vadībā dejojot, izaugušas veselas deju paaudzes, un par to viņai vienmēr tiks teikts liels „PALDIES”!

Tomēr laiks nenovēršami iet savu gaitu, un tā, pēc panākumiem bagātas kolektīva un tā daudzo grupu pastāvēšanas un vadīšanas turpat 30 gadu garumā, 2012. gadā Indra Jauniešu deju kolektīva „Bitīte” vadību uzticēja ilggadējam Tautas deju ansambļa „Dancis” vadošajam dejotājam, līdzšinējam vairāku deju ansambļu repetitoram un joprojām aktīvam dejotājam Andrim Bergmanim. Par mēģinājumu muzikālo pavadījumu rūpējas Rīgas labākā deju kolektīvu pavadošā  koncertmeistare Gunta Liepiņa.

Pēc divu atšķirīgu kolektīvu ar vienādu nosaukumu – Bērnu deju kolektīva „Bitīte” un Jauniešu deju kolektīva „Bitīte” – daudzu gadu draudzīgas līdzāspastāvēšanas, atbalstot ansamblī dejojošo jauniešu iniciatīvu, ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes lēmumu, zīmīgajā 2015. gada 11. novembrī Jauniešu deju kolektīva nosaukums tika mainīts, un šobrīd ar patiesu prieku un lepnumu esam Deju ansamblis „Pērkons”.

Mūsu ansambļa dejotāju un vadītāju degsme un prasmes ir augstu novērtētas – esam „A” grupas jauniešu kolektīvs, ieņemot cienīgu vietu mūsu valsts deju kolektīvu t.s. „augstākajā līgā”, un šobrīd kā Dziesmu un deju svētkos, tā visos svarīgākajos lielkoncertos un lieluzvedumos dejojam plecu pie pleca kopā ar labākajiem Rīgas un Latvijas deju kolektīviem.

„Pērkona” dejotāji ir biedri un draugi gan dejojot mēģinājumos un lielākos un mazākos koncertos, gan katru gadu azartiski piedaloties cīņās par godalgām Latvijas deju kolektīvu rīkotajās sportiskajās aktivitātēs, kas jau kļuvušas par ikgadēju tradīciju – jautrajā orientēšanās stafetē „Greizais kompass”, kas katru rudeni notiek citā Latvijas pilsētā, pludmales volejbola čempionātā „Smilšu bumba” Vecāķu pludmalē, tāpat aktīvi spēlējam basketbolu, futbolu, un ar aizrautību metamies iekšā arī dažnedažādos citos pasākumos.

„Pērkona” dejotāji veido arī paši savus pasākumus – sezonas atklāšanas pasākumu, kurā tiek pārbaudīti, iesvētīti un uzņemti jaunie dejotāji, Ziemassvētku ballīti, pavasara koncertu, kur no sirds izdejoties un priecāties kopā ar saviem deju draugiem, deju ansambļa jubilejas pasākumu un vēl daudzus citus.

„Pērkona” dejotāji vienmēr ir daudz koncertējuši, un joprojām aktīvi turpinām to darīt gan tepat Latvijā, gan tālu ārpus tās robežām. Tradicionāli vasarās piedalāmies kādā no daudzajiem brīnišķīgajiem un aizraujošajiem kultūras festivāliem kādā Eiropas valstī, no pēdējām minami festivāli Lietuv;a, Polijā, Horvātijā, Slovēnijā, Melnkalnē un šajā sezonā pošamies uz festivālu Spānijā.

Deju ansamblī „Pērkons” dejo apņēmīgi, mērķtiecīgi, enerģiski, atsaucīgi, atraktīvi, radoši, jauki,  jautri, pozitīvi, draudzīgi un dzīvespriecīgi – īsāk sakot, LIELISKI jaunieši, kuri vienmēr priecājas savās rindās uzņemt jaunus dejot gribošus un tikpat lieliskus jauniešus! 🙂

Mēģinājumi notiek kultūras pils „Ziemeļblāzma” 6. stāva mēģinājumu zālē – jaunākajā un modernākajā zālē Rīgā, pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00.

Nozare
Deju kolektīvi
Kolektīva vadītājs/ -i
Andris Bergmanis
Tālrunis
Nodarbību vieta
Mēģinājumi notiek kultūras pils „Ziemeļblāzma” 6. stāva mēģinājumu zālē – jaunākajā un modernākajā zālē Rīgā.
Nodarbību laiki
Pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 20:00 līdz plkst. 23:00.