Pāriet uz galveno saturu

Parks

Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parka sākotne saistāma ar 1903. gada 30. martu, kad Augusts Dombrovskis jaundibināmajai atturības, bet jau pēc neilga laika Bezalkohola biedrībai „Ziemeļblāzma” dāvina gruntsgabalu un apņemas gādāt par tā apstrādāšanu un labiekārtošanu. Jāpiebilst, ka sākotnēji paredzētā vieta ir kāpu smilšu klajums, kurā nav auglīgas zemes.

Brīnišķīgs skats uz Rīgu un Rīgas jūras līci vērojams no jaunizveidotā 35 m augstā skatu torņa, kurā ierīkots moderns lifts.

2003. gadā kultūras pils „Ziemeļblāzma” un 5 ha lielais parks pārņemts Rīgas pilsētas īpašumā. Ziemeļblāzmas simtgades gaidās kā pilī, tā parkā tika veikts grandiozs rekonstrukcijas un restaurācijas darbu komplekss, ko finansēja Rīgas pašvaldība, labiekārtojot, restaurējot un papildinot daudzveidīgos objektus un apstādījumus.

Pils parks var lepoties ar vairākiem vēsturiskiem objektiem un dažādām jaunizveidotām atpūtas zonām. Rekonstrukcijas laikā parkā atjaunota rotonda un sēnīte, kurām par pamatu izmantotas 1906. gadā nodegušās pirmās kultūras pils ēkas kolonnas. Atkal ierīkota vīnstīgu aleja, kas sākotnēji bijusi tādā augstumā, lai tradicionālajos Bērnu svētkos tai cauri varētu izbraukt zirgu pajūgs, kā arī atjaunota mākslīgā grota, izveidots franču stila dārzs ar strūklaku centrā, iekārtots bērnu rotaļu laukums un daudzfunkcionāls atpūtas un sporta laukums. Atjaunots arī senais tējas namiņš ar tornīti, kuru Augusts Dombrovskis savulaik būvējis pēc arhitekta Eižena Laubes projekta (vēlāk tādu pašu Augusts Dombrovskis uzcēlis Saules dārzā Mežaparkā), kā arī restaurēta koka ēka ar kolonnām, izveidojot mūsdienīgu informācijas centru.