Pāriet uz galveno saturu

Jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis”

Pieredzes bagātākais Latvijas jauniešu pūtēju orķestris „Auseklītis” 2020.gadā svinēja savu 45 gadu jubileju!

Ļoti svarīgs orķestra ilgās pastāvēšanas faktors ir tā dibinātājs, vienīgais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Haralds Bārzdiņš, kurš orķestri vada un pozitīvo garu uztur visus 45 gadus.

Šobrīd orķestra sastāvā ir 50 dalībnieki, bet kopējais dalībnieku skaits, kas muzicējis šajā orķestrī, ir  gandrīz 300 mūziķi. Orķestra dalībnieku vidējais vecums ir 16 – 18 gadi.  Jaunākajam orķestra mūziķim  ir 13 gadu, bet vecākais pārkāpis jau 40 gadu slieksni.  Daži orķestra dalībnieki tajā muzicē jau vairāk nekā 20 gadus. JPO „Auseklītis” ticis godalgots dažādos konkursos Latvijā, Austrijā, Vācijā, Somijā, Beļģijā un Šveicē, piedalījies festivālos Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Francijā, Ungārijā, Čehijā un Polijā. Kolektīvs regulāri koncertē dažādās Latvijas pilsētās un piedalās Vispārējos Dziesmu un deju svētkos.

Par lielāko orķestra sasniegumu šo gadu laikā Haralds Bārzdiņš uzskata nevis uzvaru kādā konkursā vai skatē, bet gan to, ka katram tā dalībniekam JPO „Auseklītis” sniedz iespēju sevi pilnveidot un pašapliecināties, kā arī to, ka kolektīva muzicēšanas prasme lielā mērā virzījusi un sekmējusi Latvijas pūtēju orķestru attīstību.

Nozare
Instrumentālie ansambļi
Kolektīva vadītājs/ -i
Mākslinieciskais vadītājs Haralds Bārzdiņš, repetitore Valda Vidzemniece, diriģente Inga Kalniņa
Tālrunis
Nodarbību vieta
Rīgas 6.vidusskolā, A.Čaka ielā 102
Nodarbību laiki
Pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst.17.00 līdz 19.00 un otrdienās, ceturtdienās no plkst.17.00 līdz 20.00