Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size

Jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis”

mākslinieciskais vadītājs Haralds Bārzdiņš
diriģente Inga Kalniņa
repetitore Valda Vidzemniece

Pieredzes bagātākais Latvijas jauniešu pūtēju orķestris „Auseklītis” 2020.gadā svinēja savu 45 gadu jubileju!

Ļoti svarīgs orķestra ilgās pastāvēšanas faktorsir tā dibinātājs, vienīgais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Haralds Bārzdiņš, kas orķestri vada un pozitīvo garu uztur visus 45 gadus.

Šobrīd orķestra sastāvā ir 50 dalībnieki, bet kopējais dalībnieku skaits, kas spēlējis šajā orķestrī, ir  gandrīz 300 mūziķi. Orķestra dalībnieku vidējais vecums ir 16 – 18 gadi.  Jaunākajam orķestra mūziķim  ir 13 gadu, bet vecākais pārkāpis jau 40 gadu slieksni.  Daži orķestra dalībnieki tajā muzicē jau vairāk nekā 20 gadus. JPO „Auseklītis” ticis godalgots dažādos konkursos Latvijā, Austrijā, Vācijā, Somijā, Beļģijā un Šveicē, piedalījies festivālos Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Francijā, Ungārijā, Čehijā un Polijā. Kolektīvs regulāri koncertē Latvijas pilsētās un piedalās Vispārējos Dziesmu un deju svētkos.

Par lielāko orķestra sasniegumu šo gadu laikā Haralds Bārzdiņš uzskata nevis uzvaru kādā konkursā vai skatē, bet gan to, ka katram tā dalībniekam JPO „Auseklītis” sniedz iespēju sevi pilnveidot un pašapliecināties, kā arī to, ka kolektīva muzicēšanas prasme lielā mērā virzījusi un sekmējusi Latvijas pūtēju orķestru attīstību.

Genre
Instrumental ensembles
Group leader/-s
Haralds Bārzdiņš
Phone
Session venue
Rīgas 6.vidusskolā, A.Čaka ielā 102
Session time
Pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst.17.00 līdz 19.00 un otrdienās, ceturtdienās no plkst.17.00 līdz 20.00