Pāriet uz galveno saturu
O. 20.06.2023. 19:00

IELĪGOŠANAS PASĀKUMS | JĀŅU DIENA LEPNI NĀCA!

2023. gada 20. jūnijā no plkst. 19.00 līdz 21.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā notiks Jāņu ielīgošanas pasākums, kurā apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot Jāņu ielīgošanas tradīcijas “ģenerālmēģinājumu”, kā arī apgūt senos Saulgriežu rituālus un paražas. Ielīgošana ir gatavošanās Jāņu vakaram, kad vēl var paspēt iemācīties vai atkārtot kādu līgotni, rotaļu vai danci. Tradicionālās dziedāšanas kopa “Burdons” aicinās apmeklētājus iesaistīties Jāņu rituālos, rotaļās un dančos, ar īsiem stāstiem un komentāriem pirms katras dziesmas vai rotaļas aicinot klātesošos pievienoties, tiks apgūts arī Jāņuguns iekuršanas rituāls. Tradicionālās dziedāšanas kopas “Burdons” sastāvā piedalīsies Latvijā zināmi tautas tradīciju kopēji un speciālisti: Ilga Reizniece (vijole), Iveta Medene, Vidvuds Medenis, Marga Stalta, Zoja Heimrāte, Valda Vītola, kā arī dūdu un akordeona spēles meistars Māris Muktupāvels.

Pasākumu atklās Kultūras pils “Ziemeļblāzma” jauniešu DA “Pērkons” ar vairākām dejām, radot Jāņu dienas svētku garam atbilstošu noskaņu. Pasākuma gaitā deju ansambļa “Pērkons” dalībnieki piedalīsies arī Jāņu rituālos, rotaļās un dančos, palīdzot, iedrošinot un iesaistot klātesošos apmeklētājus. Aktīvākie svētku norises dalībnieki un veiklākie Jaņubērni tiks apbalvoti.  

N.B. Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS!

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt