Pāriet uz galveno saturu
C. 21.03.2024. 19:00

Indie / Alternatīvās folkmūziķes ALICIA EDELWEISS koncerts

Lielā zāle


Alīsija Edelveisa (Alicia Edelweiss) ir anglo-austriešu dziedātāja, dziesmu autore, multiinstrumentāliste, aktrise un vizuālā māksliniece no Vīnes. Savu muzikālo karjeru viņa aizsāka pusaugu gados kā ielu mūziķe, divus gadus ceļojot ar autostopiem viscaur Eiropai. Meklējot brīvību un ceļojot bez jebkādiem līdzekļiem, viņa drīz vien atklāja savu aizraušanos un aicinājumu mūzikā - tolaik viņa bija bruņojusies vien ar ģitāru. Uz kādu laiku apmetusies uz dzīvi Portugālē, viņa ierakstīja savu pirmo EP skaņu plati "I should have been overproduced" (2013) vien trīs nedēļas kopš brīža, kad bija uzsākusi rakstīt savas oriģināldziesmas, pateicoties portugāļu draugam, kurš viņu mudināja to darīt. 7 EP skaņuplates lielā mērā ietekmēja Ņujorkas antifolka kustība. Laikā, ko viņa pavadīja Portugālē, viņa sāka spēlēt akordeonu, kas kļuva par viņas atpazīstamības zīmolu. Pakāpeniski apnīkot būt hipiju pankroka dziedātājas un dziesmu autores statusā, viņa nolēma atgriezties Vīnē, lai izpētītu jaunus uzstāšanās un stāstniecības veidus, un, to darot, atklāja savu jauno mīlestību pret cirka mākslu.

Pēc neskaitāmu solokoncertu sniegšanas, 2015. gadā viņa kā akordeoniste piedalījās arī nomadiskās folk-punk grupas "Old Trees" koncertturnejā, savukārt no 2016. līdz 2020. gadam pievienojās austropopa grupai "Voodoo Jürgens".

2016. gadā Alīsija izdeva mājās ierakstītu lo-fi debijas albumu "Mother, how could you - a sick tragiccomedy in 10 acts". Viņa sniedza solokoncertus visā Eiropā un veidoja eksperimentālas solo izrādes, tādas kā "Komplett im Arsch - a tragic Anti-Opera" (2016) vai "Ich bin eine Ballerina" (2018), kurās apvienoja mūziku, deju un cirka mākslu. 2018. gadā par Alīsiju tika uzņemta dokumentālā filma "The Sound of Alicia Edelweiss", kuras tapšanas laikā dokumentālisti pusotru gadu sekoja līdzi Alīsijas koncertu un priekšnesumu gaitai. 2019. gadā tika izdots viņas ilgi gaidītais pirmais studijas albums “When I’m enlightened, everything will be better (Kad es būšu apgaismota, viss būs labāk). Pēc albuma izdošanas sekoja daudzi koncerti un festivāli viscaur Eiropai.

2022. gadā Alīsija Edelveisa kļuva par Huberta fon Goiserna kultūras balvas laureāti par izcilu apņemšanos, talantu un sasniegumiem mūzikā.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt