Pāriet uz galveno saturu
O. 06.06.2023. 9:00 - C. 31.08.2023. 20:00

IVETAS ŠMITAS PERSONĀLIZSTĀDE | KUSTĪBĀ ESOŠIE

Izstāžu zāle

No 6. jūnija līdz pat 31. augustam kultūras pils "Ziemeļblāzma" Izstāžu zālēs norisināsies Ivetas Šmitas personālizstāde KUSTĪBĀ ESOŠIE. 

Darbs pie izstādes “Kustībā esošie” ilga vairāk kā 2 gadus un sagatavošanas darba procesa sakumā autorei bija iespēja Latvijas Nacionālajā Operas un Baleta teātrī pētīt baleta mākslu ikdienas darbā – mēģinājumos un izrādes aizkulisēs. Savus pētījumus autore fiksēja ar analogo filmu kameru un iegūtie kadri tika izmantoti kā skices vizuālo darbu izstrādē. 

Savos darbos Iveta Šmita runā par kustības mākslas jomas šķietamo skatuvisko vieglumu, par to, cik fiziski sarežģītas un grūtas kustības tiek veiktas ar parastam skatītājam nesaprotamu un apbrīnojamu vieglumu. Šis baleta mākslnieku kustību sākums vai beigas, vai kustības turpinājums ar savu graciozitāti, kustību estētiku un smalkumu attēlots vizuālajos mākslas darbos kļūst par kustības acumirkļa tvērums. 
Šīs izstādes mērķis ir ļaut skatītājam pieskarties un iedziļināties kustības estētikā, ļaujot skatītājiem ielūkoties baleta aizkulisēs, kur dejas māksliniekiem katrs darbs izrādē ir psiholoģiski un fiziski koncentrēts. Māksliniece caur saviem vizuālajiem pētījumiem vēlas ļaut skatītājam kaut nedaudz pieskarties šīm kalibrētajām cilvēka kustībām. Baleta mākslinieki, kas notverti it kā lidojumā, tā sākumā vai bezsvara stāvoklī, liek skatītājam apbrīnot un ieraudzīt cilvēka ķermeņa neierobežotās iespējas, kas vienlaicīgi ir vieglas un estētiski skaistas. 

Izstāde ir stāsts par to, kā caur kustības plastiku tiek pausts noskaņojums, tiek radīts tēls un kontrasts, un panākta iekšējā dramaturģija.

Iveta Šmita ir beigusi Latvijas Mākslas Akadēmijas vizuālās mākslas nodaļu tekstilmākslā (2022) un turpina studēt glezniecību maģistrantūrā. Savā radošajā darbībā ir piedalījusies vairāk kā 15 grupas izstādēs un sarīkojusi 1 personālizstādi. Ivetas Šmitas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā un Vācijā.

N.B. Ieeja izstādē BEZ MAKSAS!

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt