Pāriet uz galveno saturu
Sv. 07.05.2023. 16:00

Rīgas pilsētas mazākumtautību tautas instrumentu orķestru koncerts DVĒSELES DZIESMA

Lielā zāle

Sagaidot XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus, Rīgas pilsētas mazākumtautību tautību tautas instrumentu orķestri aicina uz koncertu “Dvēseles dziesma” Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, 7.maijā plkst.16.00. Koncertā tiks atskaņoti latviešu komponistu skaņdarbi un latviešu tautas dziesmu apdares tautas instrumentu orķestriem. 

Projekts “Dvēseles dziesma” aizsākās pirms diviem gadiem, kad, domājot par Dziesmusvētkiem, radās ideja izveidot īpašu latviešu autoru mūzikas un tautas mūzikas koncertu, kurā orķestri ne vien atskaņotu savas gatavotās programmas, bet arī apvienotos kopīgā mūzikas atskaņošanā.  

Koncertā “Dvēseles dziesma” izskaņā visi trīs Rīgas pilsētas tautas instrumentu orķestri – VEF Kultūras pils tautas instrumentu orķestris “Sadko” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Guntars Bernāts, diriģents Konstantīns Petrenko), Slāvu kultūras biedrības “Harmonika” tautas instrumentu orķestris “Slavjaņe” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Albets Inžojans) un biedrības “Slāvu vārds un mūzika” tautas instrumentu orķestris “Kadanss” (mākslinieciskā vadītāja un diriģente Inna Krutikova) apvienosies un atskaņos šim koncertam īpaši veidotus jaundarbus. Koncerts izskanēs ar Guntara Bernāta “Tautas dvēseles dziesma”, kurā viena no skaistākajām latviešu tautasdziesmām “Tumša nakte, zaļa zāle” dramaturģiski pāraugs Ē.Ešenvalda kora dziesmā “Dvēseles dziesma”.

Koncertu ar savu dziedājumu kuplinās VEF Kultūras pils jauktais koris “Perezvoni” (diriģente Marina Glagoļeva), Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” bērnu un jauniešu koris “Zvonņica” (diriģente Jeļena Vavilova) un Kultūras pils “Ziemeļblāzma” jauktais koris “Norise” (diriģente Alise Koknēviča – Upīte).

  • Koncerta mākslinieciskais vadītājs - Guntars Bernāts
  • Koncerta idejas autors - Arnis Miltiņš
  • Koncerta vadītājs – Salvis Sprūžs

N.B. Ieeja pasākumā ar BEZMAKSAS ielūgumiem, kas būs pieejami visās SIA "Biļešu paradīze" kasēs un internetā no 01.05.2023. plkst. 10.00.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt