Pāriet uz galveno saturu
S. 21.09.2024. 18:00

Valmieras teātra viesizrāde | KALENDĀRS MANI SAUC

Lielā zāle


Pirms 120 gadiem 1904. gada 19. septembrī tika dibināts Ziemeļblāzmas teātris. Ziemeļblāzmas veidotāja Augusta Dombrovska interese par teātri sāka mosties jau Rīgas Latviešu biedrības laikā, kad viņš piedalījās Teātra komisijas dibināšanā. Domājot par teātri Vecmīlgrāvī, jau sākumā Augusta Dombrovska nostāja bija – izrādes jāiestudē profesionāliem režisoriem un galvenās lomas jāspēlē profesionāliem aktieriem. Tieši tāpēc, svinot šo jubileju, esam aicinājuši pie sevis Valmieras teātri, lai izrādītu profesionāla režisora iestudētu izrādi “Kalendārs mani sauc”, kurā piedalās profesionāli aktieri.

Izrāde “Kalendārs mani sauc” ieguvusi “Spēlmaņu nakts” 2021./2022. gada sezonas balvu kategorijā "GADA MAZĀS FORMAS IZRĀDE".

Oskars zina no galvas kalendāru un katru dienu iet staigāties, jo tas viņam nāk par labu. Oskaram ir mamma, mīlestība un draugi, un par to visu viņš raksta savā dienasgrāmatā. Oskars objektīvo zināšanu trūkumu aizstāj ar subjektīvu skatījumu – tā saka mācītājs Arvīds. Oskars patīk bērniem un dulliem pensionāriem. Oskars nepieder īstenībai. Oskaram nepatīk runāt. Oskars ir izlēmis uztaisīt izrādi ar saviem draugiem par skumjām, kas piemeklē cilvēkus, kad prieks ir izrādījies vienkārši tukša tehnika. Taču, lai uztaisītu labu teātra izrādi, Oskaram ir jāsaņem drosme un visiem jāpastāsta par sevi. Tur tas suns aprakts.

Andra Kalnozola spožā un dzīvi apliecinošā debijas romāna “Kalendārs mani sauc” galvenais varonis Oskars, iespējams, nekad neticētu, ka par viņu reiz taps teātra izrāde. Un tomēr viņš ir tieši tāds varonis, kāds šodien visiem nepieciešams – ar baltu dvēseli, oriģinālu skatījumu uz lietu kārtību un gaišu sirdi.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt