Pāriet uz galveno saturu
C. 15.08.2024. 19:00

VASARAS VAKARA NOKRĀSAS | VIŅŠ UN VIŅA

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parks


Duetā VIŅŠ un VIŅA apvienojušies latviete Ilze Lejiņa un francūzis Freds Ormēns /Fred Hormen/. Franču saksofonists, multiinstrumentālists un komponists Freds Ormēns savos koncertos mūs aizvilina elektronikās mūzikas skaņu pasaulē, kas bagāta ar virtuozām saksofona improvizācijām, savukārt latviešu saksofoniste un vijolniece Ilze Lejiņa papildina duetu ar savu pieredzi akadēmiskajā un folk mūzikā.

Mūziķu sadarbība aizsākās 2011.gadā ar mērķi koncertēt katrā Latvijas novadā. 2014. gadā duets izdeva disku ar šādu pašu nosaukumu „Viņš un Viņa”, kurā dzirdamas oriģināldziesmas, gan arī franču šansoni neordinārā aranžējumā.

Franču mūziķis Freds Ormēns muzikālo profesionalitāti krājis, piedaloties daudzos projektos džeza, salsas, elektro un funk stilā gan Francijā, gan gan citās Eiropas valstīs. Par viņu saka — talantīgs un spontāns, improvizējot mūziķis jebkuru dzīves mirkli pārvērš maģiskā piedzīvojumā. Iespēlējis saksofona solo Laimas Vaikules albumā „Atkal mājās”, uzstājies kopā ar Maceo Parker bundzinieku Jamal ThomasCandy Dulfer iesildošās grupas sastāvā Luksemburgā, gan arī piedalījies mūzikas festivālos Latvijā, Beļģijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā. Bieži uzstājas zem pseidonīma Mister Goldhand.

Ilzi Lejiņu, savukārt, zinām kā vienu no pirmajām populārajām saksofonistēm Latvijā. Pabeigusi Madonas mūzikas skolu, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas koledžu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Ilze sevi pilnveidoja studijās Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un Nacionālajā mūzikas konservatorijā Montroijā Francijā. Muzicējot Rīgas saksofonu kvartetā, ieguvusi Lielo Mūzikas balvu, dibinājusi un vadījusi meiteņu saksofonu kvartetu n[ex]t. Ilze daudzus gadus bija saksofonu grupas koncertmeistare profesionālajā pūtēju orķestrī „Rīga”, spēlēja solo partijas Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Latvijas Operas orķestrī. Kā saksofona pasniedzēja strādājusi mūzikas skolās Francijā un Luksemburgā.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt