Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size
Thu. 01.08.2024. 19:00

Austrālijas etnofolka mākslinieka KAURNA CRONIN koncerts

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parks


Piedāvājam mūsu skatītājiem un klausītājiem unikālu iespēju – baudīt Austrālijas folk-rok mākslinieka uzstāšanos Rīgā!

Nākot no plašās un daudzveidīgās Austrālijas mūzikas ainavas, Kaurna Kronins pierāda sevi kā daudzsološu folkroka dziesmu rakstnieku un stāstnieku. Ar neparastu spēju apvienot sarežģītus tekstus un smeldzīgas melodijas, Kaurna tver cilvēka pieredzes būtību, sniedzot skanīgu un neaizmirstamu piedzīvojumu. Kaurna Kronina muzikālais ceļojums ir gan netradicionāls, gan apburošs. Viņa bērnība bija ceļojumu virpulis – dzīvojot treilerī kopā ar tēvu – klaunu un māti - mākslinieci, tika šķērsota visa Austrālija. Ģimene, kurā valdīja netradicionāls dzīvesveids, pievērsa topošo mākslinieku radošumam un bija ideāls fons plaukstošajam mūziķim savas balss meklējumos.

Kopš 14 gadu vecuma Kronins jau pilnveidoja savu mākslu, spēlējot ar grupām bāros viņa dzimtajā pilsētā. Bērnības dzīvespriecīgā, brīvdomājošā gaisotne lika pamatu viņa unikālajam mūzikas stilam. Pusaudža gados Kaurna izmēģināja savus talantus ielu muzicēšanā, braucot pa Austrālijas un Eiropas pilsētām, uzsūcot daudzveidīgās ietekmes, kas izveidoja tikai viņam raksturīgo skanējumu.

Kaurna Kronina dziesmu rakstīšana iemieso viņa agrīno iedziļināšanos tautas mūzikas pasaulē. Kā senatnes trubadūra, arī viņa dziesmu teksti stāsta par dzīves piedzīvojumiem, mīlestības pārbaudījumiem un nebeidzamā ceļa skaistumu. Ar katru akordu viņš saviem klausītājiem rāda savu dzīves ceļojumu atbalsis, kur pilsētas bija viņa skatuve un pasaule – viņa publika.

Kaurna Kronins, kas pazīstams ar savu magnētisko skatuves harizmu, sniedz priekšnesumus, kas ir gan intīmi, gan elektrizējoši. Neatkarīgi no tā, vai mākslinieks ir bruņojies tikai ar akustisko ģitāru vai viņu ieskauj pavadošā grupa, viņa uzstāšanās ir pierādījums patiesas saiknes spēkam. Auditorija tiek burtiski ierauta viņa radītajās emocionālajās ainavās, veidojot unikālu saikni starp mākslinieku un klausītāju.

Kronina mākslinieciskās spējas nav palikušas nepamanītas. Ar virkni kritiķu atzinīgi novērtētiem albumiem bagāžā, tostarp "Glass Fool", "Southern Loss" un "Harsh Beauty", mākslinieks ir izpelnījies atzinību ar savu poētisko lirismu un žanru daudzveidību. Viņa darbs ir radījis rezonansi ne tikai Austrālijā, bet arī radis starptautisku auditoriju. Mākslinieku dēvē par “uzlecošu zvaigzni pie Austrālija mūzikas debesīm”.

Kaurna Kronina ietekme mūsdienu folkmūzikā atzīmēta ar divām nominācijām "Gada mākslinieks" Austrālijas mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā. Šī atzīšana uzsver viņa ieguldījumu žanrā un ļauj nostiprināt savu celmlauža pozīciju Austrālijas tautas mūzikas ainavā. Turklāt Kaurna uzticība savam amatam tika atzīmēta, kad viņš saņēma prestižā "Gada mākslinieka" balvu no “Folk Alliance Australia”. Šī atzinība ir kā balva par viņa centību, jauninājumiem un ietekmi tautas mūzikas kopienā.

Dziesmu autors un dziesminieks Kronins jau ir izdevis deviņus studijas albumus.

Kronina mūzika apvieno mūžīgo folka pievilcību ar nepieradinātu roka enerģiju, radot gan nostalģisku, gan mūsdienīgu skaņu. Viņa siltā, dvēseliskā balss nemanāmi savijas ar sarežģītām ģitāras melodijām, aicinot klausītājus iegrimt viņa radītajās muzikālajās ainavās.

Koncertā Kultūras pilī Ziemeļblāzma mākslinieks uzstāsies kopā ar savu pavadošo grupu.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share