Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size
Sun. 03.09.2023. 9:00 - Mon. 30.10.2023. 20:00

DACE BLŪMA | MANA VENĒCIJA

Exhibition hall

No 3. septembra līdz pat 30. oktobrim Kultūras pils "Ziemeļblāzma" izstāžu zālēs baudāma mākslinieces Daces Blūmas izstāde MANA VENĒCIJA! 

Venēcija ir unikāla. Ir lieliski, ja izdodas iepazīties ar šo pilsētu. Bet tā ir īpaša veiksme, ja tur izdodas padzīvot ilgāku laiku, un Venēcija "pielaiž sev klāt”. Katram par Venēciju ir savs stāsts - māksliniece Dace Blūma iepazinās ar Venēciju 2005. gadā un pēc 10 gadiem otrā tikšanās ar Venēciju bija jau kā atgriešanās mājās. Un - ar savu mīlestību pret šo pilsētu gribas dalīties arī ar citiem, tādēļ tapa darbi, kurus ir iedvesmojusi Venēcija. Uz papīra, uz audekla, uz koka un uz porcelāna. 

“Es ceru, ka manās Venēcijas piezīmēs arī skatītājiem izdosies sajust kaut mazliet no šīs pilsētas burvības” teic māksliniece D.Blūma. 

Dace Blūma dzimusi 1959. gadā. Pēc pamatizglītības apguves Rīgas 2. vidusskolā, izglītību turpinājusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļā (1974. – 1978.). Profesionālo izglītību pilnveidojusi studējot Igaunijas Valsts Mākslas institūtā keramikas specialitātē (1978. -1983.), 1997. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi mākslas maģistra grādu. 2002. gadā ieguvusi mākslas pedagoga sertifikātu Latvijas Mūzikas akadēmijā un papildinājusi pedagoga kvalifikāciju 2011. gadā profesionālās pilnveides izglītības programmā „Profesionālās izglītības pedagogu pedagoģiskās pamatizglītības programma dizainā” Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī regulāri pilnveidojusi kvalifikāciju dizaina un mākslas pedagoģijā un skolvadībā.
Pēc augstskolas strādājusi Rīgas Porcelāna rūpnīcā (1983.-1994.). Paralēli mākslinieka darbam 1987. gadā uzsākusi darbu pedagoģijā Rīgas Mākslas skolā, bet no 1988. līdz 1995. gadam – Rīgas Lietišķās mākslas koledžas Keramikas nodaļā. No 1994. gada strādājusi Valmieras Mākslas vidusskolā kā pedagogs, direktores vietniece izglītības jomā, no 2004. gada koordinējusi Vidzemes reģiona Mākslas skolu metodiskās apvienības darbu, no 2007. gada līdz 2012. gada novembrim vadījusi skolas darbu kā direktore. No 2012.gada novembra darba gaitas turpina keramikas specialitātē SIA Dekolserviss. Paralēli radoši strādā mākslas un dizaina jomā. No 1983. gada regulāri piedalās mākslas izstādēs. No 1987.gada ir Latvijas Dizaineru savienības biedre, no 1988.gada Latvijas Mākslinieku savienības biedre. 

N.B. Ieeja izstādē BEZ MAKSAS!

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share