Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size
Sun. 14.05.2023. 16:00

Mātes dienai veltīts koncerts | MAN’ MĀMIŅA DABAS MĀTE

The Grand hall


Sievietes un mātes loma bijusi nenovērtējami nozīmīga un neaizstājama jebkurā laikmetā. Māte – mamma, māmiņa, māmuļa, māmulīte, māmuliņa… Stāsts par māti ir stāsts par mīlestību, rūpēm, pašaizliedzību, sirdsgudrību, kas rada un veido nākamās dzīvības, paaudzes un pasaules kārtību. Mātes mīlestība ir mīlestība, kas cilvēkam ļauj augt.

Mātes dienai veltītā koncerta programmu veidos divi mūziķu sastāvi: etno mūziķu apvienība Aīdas Rancānes vadībā un Rīgas Tehniskās universitātes postfolkoras grupa “Daba San”.
Etno mūziķu apvienībā kopā muzicēs Aīda, Asnate un Aurēlija Rancānes un Edgars Zilberts. Latvijā pazīstamā folkloriste Aīda Rancāne ir Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece, mūziķe, folkloras kopas  “Grodi”  dibinātāja un mamma grupas “Tautumeitas” dalībniecēm Asnatei un Aurēlijai Rancānēm.

RTU postfolkloras grupa “Daba San” kopš tās dibināšanas 1988. gadā izpilda vienīgi pašu rakstītu oriģinālmūziku ar latviešu tautasdziesmu vārdiem, popularizējot tautasdziesmas kā kultūras mantojumu. Grupas “Daba San” mūzikā satiekas senais un jaunais, tā stāsta par tēmām, kas aktuālas arī 21. gadsimtā. Ikkatra “Daba San” dziesma ir kā vainags, kurā katrs grupas dalībnieks ievijis savu daļu – ik dziesma tapusi kopīgā radošā procesā, apvienojot folkloras tekstos ietverto vēstījumu un mūziķu šodienas pasaules skatījumu. “Daba San” izpildījumā dziedošās balsis pavada grupas dalībnieku spēlētie instrumenti – kokles, vijole, blokflauta, ģitāra, harmonikas, metalofons un perkusijas. 

Ieeja koncertā ar BEZMAKSAS ielūgumiem, kurus iespējams saņemt “Biļešu paradīzes” kasēs no 8. maija plkst. 10.00. 

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share