Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size
Sat. 04.05.2024. 16:00

VALSTS SVĒTKU KONCERTS | LATVIJAS TAUTUMEITAS

The Grand hall


Latvijas Republikas Neatkarības atjau­nošanas dienā aicinām apmeklēt et­no­-pop mūzikas grupas “Tautumeitas” koncertu. Mūzikā tiek izmantotas lat­viešu tautasdziesmu melodijas un tek­sti, kas tiek sakausēti ar mūsdienīgiem ritmiem un skaņām, veidojot maģisku un spēcīgu jaunu latvisko skanējumu.

Grupa “Tautumeitas” savu radošo darbību sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču jo tuvāk dziesmām tika iets, jo tuvāk dziesmas nāca pie dziedātājām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē grupas mākslinieces ir dzirdējušas un sajutušas kā savu. Tagad tautasdziesmas grupa izspēlē, izmantojot savas balsis un tembrāli piesaistošus instrumentus, skanējumā ietverot arī savus uzskatus par laiku, telpu un tautumeitas izjūtām tajos.

"Tautumeitas" savā mūzikā izmanto latviešu tautasdziesmas un melodijas, veido spēcīgas harmonijas un caurvij dziesmas ar mūsdienīgiem pavadījumiem. Muzikālo tēlu papildina tērpi, kuros satiekas tautastērpu elementi ar mūsdienīgām detaļām un iespaidīgiem kroņiem, pasvītrojot to, cik tuvu ir futūristiskais un tradicionālais. 

2023. gadā paralēli aktīvai koncertēšanai Latvijā, Tautumeitas uzstājās vairākos prestižos Eiropas mūzikas festivālos, piemēram, Glastonbury (Lielbritānija), Eurosonic (Nīderlande), Imaterial (Portugāle), Norden (Vācija), Treski (Igaunija) un citos. 

N.B. Ieeja pasākumā ar BEZMAKSAS IELŪGUMIEM, kas no 27.04.2024. plkst. 10.00 saņemami visās SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā!

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share