Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size
Thu. 24.08.2023. 19:00

VEF JAZZ CLUB | LIELPILSĒTAS AINAVAS | Arbenz | Krijger | Pursglove


VEF JAZZ CLUB aicina uz vasaras brīvdabas koncertiem Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā!

1. daļa LIELPILSĒTAS AINAVAS

Piedalās:

  • Saksofonu kvartets „Atomos“ :
  • Arvīds Kazlausks (soprāna, alta saksofons) 
  • Aigars Raumanis (alta saksofons) 
  • Roberts Martini (tenora saksofons)
  • Rūdolfs Pēteris Rubenis (baritona saksofons)
  • Ernests Mediņš (perkusijas)

Koncertprogrammā  “Lielpilsētas ainavas” saksofonu kvartets “Atomos” un sitaminstrumentālists Ernests Mediņš aicina klausītājus baudīt džeza mūzikas ritmus, harmonijas un melodijas, muzikāli ielūkojoties Amerikas un Eiropas trauksmainajās un daudzveidīgajās lielpilsētās.

Ņujorka 20. gadsimtā bija vilinošs galamērķis daudziem džeza mūziķiem, un tieši šeit savu sadarbību sāka bībopa lielmeistari Čarlijs Parkers (Charlie Parker) un Čarlzs Minguss (Charles Mingus), kā arī komponists, trompetists Dizijs Gilespijs (Dizzy Gillespie). Šo pasaulslaveno mūziķu skaņdarbi būs klausāmi virtuozos aranžējumos saksofonu kvartetam un sitaminstrumentiem.

Ne mazāk enerģiskas un ritmiski interesantas saspēles varēs rast Londonā dzīvojošā, leģendārā britu saksofonu kvarteta The Itchy Fingers dibinātāja Maika Movera (Mike Mower) un Bostonā strādājošā taustiņinstrumentālista, producenta Boba Džeimsa (Bob James) skaņdarbos. Muzikālā ceļojuma plānā arī Kalifornija, kuras saulainās noskaņas uzburs Rebekas Moleonas (Rebeca Mauleon) un Džima Hartoga (Jim Hartog) krāsainās kompozīcijas.

Koncertā skanēs arī latviešu džezs. To pārstāvēs džeza mūzikas lietpratējs, “Atomos” tenora saksofonists Roberts Martinovskis, kurš, savu ikdienas gaitu iedvesmots, kvartetam uzrakstījis divus jaunus skaņdarbus. Savukārt džeza pianists un komponists Ritvars Garoza opusos “Degļi” un “Sise” reflektē par mieru un dabu ārpus pilsētas trokšņiem un steigas.

Programma:

Charlie Parker             Čarlija Parkera tēmu popūrijs

Rebeca Mauleón         Second Wind (arr. Jan Thalman)

Ritvars Garoza            Degļi

Ritvars Garoza           Sise

Rick Hirsch                 Cityscapes 

Roberts Martini          Doubt

Bob James                  Sun Runner (arr. Jan Thalman)

Jim Hartog                  Solitaire 

Mike Mower               This Morning

Charles Mingus          Boogie Stop Shuffle (ar. Andrew Homzy)

Dizzy Gillespie           Manteca (ar. Jan Thalman)

2. daļa ARBENZ / KRIJGER / PURSGLOVE: „CONVERSATION #9“ (Šveice/ Nīderlande/Lielbritānija)

Piedalās: 

  • Florians Arbencs (Florian Arbentz, sitaminstrumenti),
  • Pērsijs Pārsglovs (Percy Pursglove, trompete, flīgelhorns),
  • Arno Krēhers (Hammond ērģeles).

“Tiek uzskatīts, ka džezs ir pats nesavtīgākais no mākslas veidiem. Džezā jūs pilnībā atdodat sevi, lai kāds cits spēlētu labāk. Jūs mēģiniet kaut ko darīt, lai iedvesmotu savus skatuves partnerus. Tas ir upurēšanās jautājums. ”, tā reiz teicis leģendārais mūziķis Dizijs Gilespijs.

Šajā pavisam jaunajā sadarbības projektā atzītais šveiciešu bundzinieks Florians Arbencs pievienojas sensacionālajam holandiešu ērģeļu burvim Arno Krēheram un britu trompetes virtuozam Pērsijam Pārsglovam, lai izdotu 9. albumu sērijā “Conversation” ar nosaukumu “Targeted”.

Florians sadarbojies ar Pārsglovu dažādos sastāvos, taču šis ir viņu pirmais kopīgais projekts, kurā iekļautas Hammond ērģeles! Šī trio muzicēšanas stils ir dziļi iesakņojusies džeza tradīcijās, taču tas vienlaikus uzdrošinās meklēt jaunus mūzikas ceļus, veidojot arvien jaunus un jaunas sarunas džeza valodā.

Brīva atmosfēra, vīns un džeza mūzika - aicinām baudīt vakaru dabas ielokā! Pasākuma laikā darbosies kafejnīca. 

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share