Pāriet uz galveno saturu
T. 06.09.2023. 18:00

Grāmatas ZIEMEĻBLĀZMAI 110 atvēršanas svētki | Tikšanās ar grāmatas autoriem

1904. gadā vecmīlgrāvieši piejūras smilšu kāpās pirmo reizi ieraudzīja jaunuzcelto, skaisto koka namu, kuru greznoja 6 kolonnas – pirmā Ziemeļblāzmas pils bija dzimusi. Pēc diviem gadiem tā brīža varas pārstāvji šo ēku nodedzina, taču jau 1913. gadā Ziemeļblāzmas parkā savu vietu uz palikšanu ieņēma kokrūpnieka un mecenāta Augusta Dombrovska un viņa uzticamo līdzgaitnieku izlolotā un pašu spēkiem uzceltā jaunā pils, kas vēl līdz šai dienai kalpo par pierādījumu tam, ka sapņi piepildās.

“Darbs pārspēj visu”- Augusta Dombrovska iemīļotie vārdi vislabāk raksturo pašu vārdu teicēju. Baltais, majestātiskais nams jau 110 gadus rotā Vecmīlgrāvja panorāmu. Jau kopš pils pirmsākumiem ļaudis no tuvām un tālām apkaimēm ar zirgu, auto vai kuģi ir apmeklējuši šo nozīmīgo kultūras centru. Pilī vienmēr ir bijusi iespēja izpaust sevi dažādos amatierkolektīvos - allaž ir spēlēts teātris, dziedāts koros un dejots deju kolektīvos, kā arī vienmēr ir bijusi iespēja baudīt augstas raudzes mākslinieku uzstāšanos.

Šogad svinam pils 110 dzimšanas dienu un ar prieku un lepnumu piedāvājam pils apmeklētājiem, viesiem un vēstures interesentiem jaunu grāmatu par Kultūras pili "Ziemeļblāzma", tās vēsturi un tās cēlāju – Augustu Dombrovski.

N.B. Grāmatu pirmo reizi atvērsim 6. septembrī plkst. 18:00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Vestibilā. Būs iespēja tikties ar izdevējiem un grāmatas autoriem, kā arī iegādāties grāmatu par iepazīšanās cenu!

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt