Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size
Wed. 06.09.2023. 18:00

Grāmatas ZIEMEĻBLĀZMAI 110 atvēršanas svētki | Tikšanās ar grāmatas autoriem

1904. gadā vecmīlgrāvieši piejūras smilšu kāpās pirmo reizi ieraudzīja jaunuzcelto, skaisto koka namu, kuru greznoja 6 kolonnas – pirmā Ziemeļblāzmas pils bija dzimusi. Pēc diviem gadiem tā brīža varas pārstāvji šo ēku nodedzina, taču jau 1913. gadā Ziemeļblāzmas parkā savu vietu uz palikšanu ieņēma kokrūpnieka un mecenāta Augusta Dombrovska un viņa uzticamo līdzgaitnieku izlolotā un pašu spēkiem uzceltā jaunā pils, kas vēl līdz šai dienai kalpo par pierādījumu tam, ka sapņi piepildās.

“Darbs pārspēj visu”- Augusta Dombrovska iemīļotie vārdi vislabāk raksturo pašu vārdu teicēju. Baltais, majestātiskais nams jau 110 gadus rotā Vecmīlgrāvja panorāmu. Jau kopš pils pirmsākumiem ļaudis no tuvām un tālām apkaimēm ar zirgu, auto vai kuģi ir apmeklējuši šo nozīmīgo kultūras centru. Pilī vienmēr ir bijusi iespēja izpaust sevi dažādos amatierkolektīvos - allaž ir spēlēts teātris, dziedāts koros un dejots deju kolektīvos, kā arī vienmēr ir bijusi iespēja baudīt augstas raudzes mākslinieku uzstāšanos.

Šogad svinam pils 110 dzimšanas dienu un ar prieku un lepnumu piedāvājam pils apmeklētājiem, viesiem un vēstures interesentiem jaunu grāmatu par Kultūras pili "Ziemeļblāzma", tās vēsturi un tās cēlāju – Augustu Dombrovski.

N.B. Grāmatu pirmo reizi atvērsim 6. septembrī plkst. 18:00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Vestibilā. Būs iespēja tikties ar izdevējiem un grāmatas autoriem, kā arī iegādāties grāmatu par iepazīšanās cenu!

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share