Pāriet uz galveno saturu
C. 04.05.2023. 13:00

Latvijas filmu maratons | spēlfilma MĀSAS

Kamerzāle

Sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Deviņus gadus vecā Diāna ir laimīga, ka viņai beidzot būs īsta ģimene, bet dumpinieciskā Anastasija (13) ir pārliecināta, ka viņai nekādi adoptētāji nav vajadzīgi – viņa noskaidro savas bioloģiskās mātes Allas atrašanās vietu un nolemj darīt visu, lai atjaunotu kontaktu un iemantotu mammas mīlestību.

Režisore un scenārija autore Linda Olte savas debijas filmas stāstu veidojusi ilgā izpētes procesā, balstoties uz patiesiem notikumiem un apkopojot pieredzi, kurā dalījušies bērnunamu bērni, darbinieki, adoptētāju ģimenes un citi ar tēmu saistīti cilvēki. Rezultātā radusies jaudīga un emocionāli iedarbīga filma, ko novērtējuši gan skatītāji, gan kinoprofesionāļi – jau uzreiz pēc pasaules pirmizrādes Varšavas kinofestivālā filma Māsas saņēma balvu kā debijas konkursa Competition 1-2 labākā filma un kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balvu kā labākā Austrumeiropas debija. Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps atlasē filma Māsas tika izvirzīta septiņām nominācijām (arī labākās filmas kategorijā), balvas saņēma Linda Olte kā labākā spēlfilmas režisore un Iveta Pole kā labākā aktrise otrā plāna lomā – viņa tēlo māsu mammu Allu. Filmas komandā ir arī operators Aleksandrs Grebņevs, māksliniece Laura Dišlere, producents Matīss Kaža un citi, lomās – Emma Skirmante, Gerda Aljēna, Katrīna Krēsliņa, Elita Kļaviņa, Igors Šelegovskis, Indra Briķe un citi.

Filmas treileris.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt