Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size
Thu. 04.05.2023. 13:00

Latvijas filmu maratons | spēlfilma MĀSAS

Chamber hall

Sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Deviņus gadus vecā Diāna ir laimīga, ka viņai beidzot būs īsta ģimene, bet dumpinieciskā Anastasija (13) ir pārliecināta, ka viņai nekādi adoptētāji nav vajadzīgi – viņa noskaidro savas bioloģiskās mātes Allas atrašanās vietu un nolemj darīt visu, lai atjaunotu kontaktu un iemantotu mammas mīlestību.

Režisore un scenārija autore Linda Olte savas debijas filmas stāstu veidojusi ilgā izpētes procesā, balstoties uz patiesiem notikumiem un apkopojot pieredzi, kurā dalījušies bērnunamu bērni, darbinieki, adoptētāju ģimenes un citi ar tēmu saistīti cilvēki. Rezultātā radusies jaudīga un emocionāli iedarbīga filma, ko novērtējuši gan skatītāji, gan kinoprofesionāļi – jau uzreiz pēc pasaules pirmizrādes Varšavas kinofestivālā filma Māsas saņēma balvu kā debijas konkursa Competition 1-2 labākā filma un kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balvu kā labākā Austrumeiropas debija. Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps atlasē filma Māsas tika izvirzīta septiņām nominācijām (arī labākās filmas kategorijā), balvas saņēma Linda Olte kā labākā spēlfilmas režisore un Iveta Pole kā labākā aktrise otrā plāna lomā – viņa tēlo māsu mammu Allu. Filmas komandā ir arī operators Aleksandrs Grebņevs, māksliniece Laura Dišlere, producents Matīss Kaža un citi, lomās – Emma Skirmante, Gerda Aljēna, Katrīna Krēsliņa, Elita Kļaviņa, Igors Šelegovskis, Indra Briķe un citi.

Filmas treileris.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share