Pāriet uz galveno saturu
S. 02.03.2024. 9:00 - O. 30.04.2024. 20:00

MARIJA JURSO | IZSTĀDE | ZIEDI UN DZEJA

Izstāžu zāle

Izstādē ZIEDI UN DZEJA apskatāmas Marijas Jurso tušas un eļļas gleznas. Marija Jurso darbojas kā māksliniece, grāmatu ilustratore, kā arī ķīniešu valodas un kultūras jomā, tāpēc darbos ir daudz Ķīnas kultūras ietekmes, kā arī iespaidi no dzīves un ceļojumiem Japānā un Ķīnā. 

Ziedi ir kā vienojošs pavediens starp mūsu ziemeļu un Tālo Austrumu kultūrām. Kaut gan katram reģionam ir dažādi ziedu un koku veidi, un dažādi stāsti, cilvēki visur apbrīno to skaistumu, mieru un dzīvotgribu, katru gadu uzplaukstot savā laikā, kaut vai uz īsu brīdi. Katrai puķītei ir sava forma un stāsts, mirklis un noskaņa. Izstādes nosaukuma otrais vārds ir dzeja, jo, pirmkārt, ziedi bieži vien saistīti ar dzeju, un otrkārt, jo šeit būs apskatāmi arī darbi, kuri radušies, strādājot pie dzejas ilustrācijām. Īpaši ķīniešu Tan laikmeta dzejas tulkojumu izlases ilustrācijām, kuras tapušās pusotra gada laika posmā no 2021. līdz 2022.gadam, kopumā gleznojot vairāk kā simts dzejoļu ilustrācijas. Izstādē apskatāmi gan ilustrāciju oriģināli, gan darbi, kuri radušies to iespaidā. 

N.B. Izstāde BEZ MAKSAS apskatāma katru dienu Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" no plkst. 09.00 līdz plkst. 20.00.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt