Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size
Sat. 02.03.2024. 9:00 - Tue. 30.04.2024. 20:00

MARIJA JURSO | IZSTĀDE | ZIEDI UN DZEJA

Exhibition hall

Izstādē ZIEDI UN DZEJA apskatāmas Marijas Jurso tušas un eļļas gleznas. Marija Jurso darbojas kā māksliniece, grāmatu ilustratore, kā arī ķīniešu valodas un kultūras jomā, tāpēc darbos ir daudz Ķīnas kultūras ietekmes, kā arī iespaidi no dzīves un ceļojumiem Japānā un Ķīnā. 

Ziedi ir kā vienojošs pavediens starp mūsu ziemeļu un Tālo Austrumu kultūrām. Kaut gan katram reģionam ir dažādi ziedu un koku veidi, un dažādi stāsti, cilvēki visur apbrīno to skaistumu, mieru un dzīvotgribu, katru gadu uzplaukstot savā laikā, kaut vai uz īsu brīdi. Katrai puķītei ir sava forma un stāsts, mirklis un noskaņa. Izstādes nosaukuma otrais vārds ir dzeja, jo, pirmkārt, ziedi bieži vien saistīti ar dzeju, un otrkārt, jo šeit būs apskatāmi arī darbi, kuri radušies, strādājot pie dzejas ilustrācijām. Īpaši ķīniešu Tan laikmeta dzejas tulkojumu izlases ilustrācijām, kuras tapušās pusotra gada laika posmā no 2021. līdz 2022.gadam, kopumā gleznojot vairāk kā simts dzejoļu ilustrācijas. Izstādē apskatāmi gan ilustrāciju oriģināli, gan darbi, kuri radušies to iespaidā. 

N.B. Izstāde BEZ MAKSAS apskatāma katru dienu Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" no plkst. 09.00 līdz plkst. 20.00.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share