Pāriet uz galveno saturu
Pk. 14.04.2023. 19:00

STĪGU TRIO BALTIA koncerts | STĪGU SERENĀDE

Kamerzāle


Vijolniece Paula Šūmane, altiste Jevgēnija Frolova un čelliste Anna Veselova ieguvušas augstāko muzikālo izglītību Austrijā un sadarbojas jau kopš studiju laikiem. Vīnes gaisotnes iedvesmotas, mūziķes pievērsušās filigrānajam stīgu trio žanram un izveidojušas ansambli “Stīgu trio Baltia”.

Koncertā “Stīgu serenāde” skanēs Frača Šūberta, Ludviga van Bēthovena, Zoltāna Kodāja, Ģērģa Ligiti un Ernsta fon Dohnāni skaņdarbi.

Bēthovena stīgu trio ir Vīnes skolas tradīcijās ieturēts darbs, kurš ir piepildīts ar piesātinātiem dialogiem un teju simfonisku skanējumu. Šūberta pirmais stīgu trio tika rakstīts ģimenes stīgu kvartetam, kurā viņa brāļi spēlēja vijoles, tēvs - čellu un pats komponists – altu. Šajā trio dzirdamas Šūberta jaunības darbiem raksturīgās klasicisma atbalsis. Savukārt Zoltāns Kodājs komponēja nelielo Intermezzo laikā, kad bija uzsācis savus ceļojumus pa Ungāriju tautas melodiju vākšanas un apkopošanas nolūkos. Šis viendaļīgais darbs ir mierīgas serenādes raksturā. Ģērģa Ligeti Solosonāte čellam pieder pie cita mūzikas laikmeta, lai arī mūzikas valodas ziņā tā nav tik moderna kā citi šī laika darbi, un ietver daudzus ungāru tautas mūzikas motīvus. Šis ugunīgais vēstījums čellam solo ļauj sadzirdēt dažādus dialogus un balsis ar ungāru valodai raksturīgajiem akcentiem un intonācijām, kas vijas cauri visai ungāru klasiskās mūzikas tradīcijai. Koncertprogrammas noslēgumā dedzīgi apburošā Ernsta fon Dohnāņi Serenāde, kas kļuvusi par vienu no viņa slavenākajiem darbiem un ietilpst stīgu trio zelta repertuārā!

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt