Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size
Fri. 14.04.2023. 19:00

STĪGU TRIO BALTIA koncerts | STĪGU SERENĀDE

Chamber hall


Vijolniece Paula Šūmane, altiste Jevgēnija Frolova un čelliste Anna Veselova ieguvušas augstāko muzikālo izglītību Austrijā un sadarbojas jau kopš studiju laikiem. Vīnes gaisotnes iedvesmotas, mūziķes pievērsušās filigrānajam stīgu trio žanram un izveidojušas ansambli “Stīgu trio Baltia”.

Koncertā “Stīgu serenāde” skanēs Frača Šūberta, Ludviga van Bēthovena, Zoltāna Kodāja, Ģērģa Ligiti un Ernsta fon Dohnāni skaņdarbi.

Bēthovena stīgu trio ir Vīnes skolas tradīcijās ieturēts darbs, kurš ir piepildīts ar piesātinātiem dialogiem un teju simfonisku skanējumu. Šūberta pirmais stīgu trio tika rakstīts ģimenes stīgu kvartetam, kurā viņa brāļi spēlēja vijoles, tēvs - čellu un pats komponists – altu. Šajā trio dzirdamas Šūberta jaunības darbiem raksturīgās klasicisma atbalsis. Savukārt Zoltāns Kodājs komponēja nelielo Intermezzo laikā, kad bija uzsācis savus ceļojumus pa Ungāriju tautas melodiju vākšanas un apkopošanas nolūkos. Šis viendaļīgais darbs ir mierīgas serenādes raksturā. Ģērģa Ligeti Solosonāte čellam pieder pie cita mūzikas laikmeta, lai arī mūzikas valodas ziņā tā nav tik moderna kā citi šī laika darbi, un ietver daudzus ungāru tautas mūzikas motīvus. Šis ugunīgais vēstījums čellam solo ļauj sadzirdēt dažādus dialogus un balsis ar ungāru valodai raksturīgajiem akcentiem un intonācijām, kas vijas cauri visai ungāru klasiskās mūzikas tradīcijai. Koncertprogrammas noslēgumā dedzīgi apburošā Ernsta fon Dohnāņi Serenāde, kas kļuvusi par vienu no viņa slavenākajiem darbiem un ietilpst stīgu trio zelta repertuārā!

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share