Pāriet uz galveno saturu
Kontrasts
Font size
Thu. 27.07.2023. 19:00

VEF JAZZ CLUB | Mark Vilensky and The Old World Blues | Trombomānija


VEF JAZZ CLUB aicina uz vasaras brīvdabas koncertiem Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā!

27. jūlijā no plkst.19.00 – 21.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā uz brīvdabas saktuves kāps divas spilgtas un muzikāli atšķirīgu ideju iedvesmotas džeza mūziķu apvienības – Marka Vilenska trio un Laura Amantova vadītais projekts, kura sastāvā spēlē mūziķi no Latvijas un Lietuvas. Brīva atmosfēra, vīns un džeza mūzika - aicinām baudīt vakaru dabas ielokā! 

1.daļa MARK VILENSKY AND THE OLD WORLD BLUES

Piedalās:

  • Marks Viļenskis – čells, vokāls, klavieres
  • Toms Timofejevs – kontrabass
  • Jānis Pastars – ģitāra

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūras absolvents un starptautiski atzīts čellists Marks Viļenskis apvienojas ar Latvijas jaunajiem džeza māksliniekiem, izveidojot koncertprogrammu – veltījumu 20. gadsimta amerikāņu un latīņamerikāņu mūzikas mantojumam. Skaņdarbu vidū ir 20.-60. gadu populārākās amerikāņu dziesmu melodijasswing stilā, kā arī izsmalcinātā brazīļu bossa nova, kā arī 30-to gadu retro tango no Latvijas un Polijas. Programmas caurvijošā ideja ir nostaļģija par laikmetu, kas nu jau ir palicis tikai atmiņās un plašu ierakstos - par laiku, kad mūziķa talants, izteiksmes vienkāršība un patiesums vēl nebija nonācis zem globālā patērētāja nerimstošo alku pātagas.

Marks Viļenskis ir ieguvis augstāko izglītību mūzikā Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī ir studējis Porto Mūzikas augstkolā Portugālē. Ārzemju studiju laikā ir uzstājies ar Porto Mūzikas augstskolas bigbendu festivālā Guimaraes Jazz 2017 un privāti studējis džeza klavieres pie portugāļu pianista Pedro Gedeša.  Marks ir Latvijas Televīzijas klasiskās mūzikas konkursa ''Radīti mūzikai" finālists. Regulāri uzstājās kā solists un kamermūzikas sastāvos Latvijā un ārvalstīs, paralēli strādā kā mūzikas skolotājs Rīgas Starptautiskajā skolā. Marks ir Latvijā zināma klasiskās un tango mūzikas ansambļa „Tangoriginales” dibinātājs. Viņš ir uzstājies uz vienas skatuves ar tādiem pasaulē pazīstamajiem džeza mūziķem kā Jeff Lederer, Joe Fiedler, Sebastian Noelle, kā arī Latvijas džeza mūzikas zvaigznēm Olgu un Dianu Pirags, Intaru Busuli, Indriķi Veitneru, Andreju Jevsjukovu un daudziem citiem.

Klausies! 

2. daļa TROMBOMĀNIJA

Trombomānija ir unikāls un Latvijā vēl nebijis projekts, kas balstās divu trombonu saspēlē un ar jaunu, svaigu skatienu veidotiem mūsdienīgiem aranžējumiem pazīstamām latviešu un pasaules melodijām, kā arī latviešu un lietuviešu tautasdziesmām. Ansambļa dalībnieki katrs ir unikāla personība, radoši un starptautiski atzīti mūziķi, augsta līmeņa profesionāļi.

Piedalās:

  • Viktors Ritovs – taustiņinstrumenti,
  • Lauris Amantovs – trombons,
  • Andris Grunte – bass,
  • Vita Rusaitīte – vokāls,
  • Arkādijs Gotesmans – sitamie instrumenti,
  • Skirmantas Sasnauskas – trombons,
  • Artis Orubs - sitamie instrumenti.

Projekta mērķis ir veidot sadarbību starp latviešu, lietuviešu džeza mūziķiem, radot jaunu un interesantu kolektīvu, sniedzot klausītājiem nebijušas sajūtas.

Klausies! 

N.B. Pasākuma laikā darbosies kafejnīca! 

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share